Kiedy brać dodatkowe białko?


Każda ćwicząca osoba doskonale wie, że nie da się przeprowadzić efektywnego planu ćwiczenia i regeneracji, bez właściwej suplementacji dodatkowych środków. W wyniku wielu czynników zaburzone może być wydzielanie ich samodzielnie, dlatego też konieczne jest dostarczanie np. białka osobno. Kiedy najlepiej jest dostarczać wspomniane wcześniej białko?

Dlaczego warto dostarczać białko?

Głównym powodem dostarczania białka do organizmu, jest chęć poprawienia budowy masy mięśniowej, oraz oczywiście regeneracji po treningu. W wyniku złej diety, przemęczenia, zbyt dużego stresy lub niewystarczającej ilości snu, wytwarzanie samodzielnie tej substancji lub przyswajanie jej z pokarmu, może być niewystarczająca dla zachowania odpowiedniego poziomu treningu. Właśnie dlatego konieczne jest suplementowanie jej osobno. Kiedy najlepiej jest to robić?

Kiedy suplementować białko?

Zdecydowanie najlepszym czasem, gdy można suplementować białko, jest noc. Białko na noc to doskonały sposób na to, aby poprawić zdolności organizmu do regeneracji. Dzięki temu mięśnie szybciej są w stanie dojść do pełnej formy po treningu i być gotowe na kolejną dawkę wysiłku.

Stosowanie białka na noc to jednak niejedyny sposób na jego dostarczanie do organizmu. Równie popularne jest stosowanie go po treningu, gdy zmęczone i wyczerpane mięśnie jak nigdy potrzebują dodatkowej odżywki budulcowej, którą jest właśnie dodatkowe białko.

Jak zatem widać, rola białka w sporcie jest ogromna. Dzięki niemu możliwe jest o wiele lepsze i zdrowsze budowanie masy mięśniowej.

Białko na noc dostępne w ofercie sprzedażowej sklepu ŚwiatSupli.