Najbardziej popularne sosy bez kalorii


Sosów o pomniejszonej ilości kalorii jest bardzo dużo, choć nie wszystkie są popularne. Niektóre jednak są topowymi smakami, wybieranymi nawet przez miłośników tłustego i mocno doprawionego jedzenia. Warto, więc zastanowić się nad tym, jakie smaki są najbardziej popularne.

Sos cezar

Sosy zawierające zero kalorii (tu) doskonale nadają się do różnego rodzaju sałat. Jednym z nich jest sos cezar. Tradycyjnie jest on przygotowywany na bazie majonezu i zawiera kaloryczny parmezan. Nadaje on mu lekko słonego posmaku oraz ciekawej tekstury. Sosy cezar w wersji bez kalorii mają wiele smaku. Charakteryzuje je to, że:

  • nie są tłuste,
  • nie są bardzo gęste i łatwo je wymieszać z sałatą,
  • są smaczne tak, jak tradycyjne sosy,
  • są łatwe w przygotowaniu lub można kupić gotowe sosy w butelce,
  • można je długo przechowywać.

Sos czosnkowy

To sos uwielbiany przez wielu Polaków. Można dodawać go do sałatek, mięs i warzyw na ciepło. Można też smarować nim kanapki. Wiele osób traktuje go jako dodatek do mięsa z grilla lub kebaba. Sos czosnkowy najczęściej jest przygotowywany na bazie majonezu o dużej zawartości tłuszczu. Sos zawierający zero kalorii nie może, więc być przygotowany na tej samej podstawie. Można jednak zamienić majonez jogurtem naturalnym lub też kupić gotowy sos o walorach dietetycznych. W takim wypadku można cieszyć się smakiem czosnku i ziół, ale nie bać się o dodatkowe kalorie do spalenia.