Odżywka białkowa – dlaczego warto ją stosować?


Stale rosnące zainteresowanie suplementami diety poprawiającymi wygląd i funkcjonowanie ciała sprawiło, że niezwykłą popularnością cieszą się odżywki białkowe. Stosują je już nie tylko zawodowi sportowcy, ale także amatorzy sportów siłowych i osoby odchudzające się.

Zalety odżywek białkowych

Podstawowym zadaniem odżywek białkowych jest uzupełnianie białka w diecie. Białko składa się z aminokwasów potrzebnych do prawidłowego działania i rozbudowy mięśni. Dodawanie odżywki do ulubionego koktajlu jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie i odchudzających się. Posiłki z większą ilością białka na dłużej zapewniają uczucie sytości. Dodatkowo przyspieszają metabolizm i usprawniają pracę całego organizmu. Trec Whey 100 jest jedną z popularniejszych odżywek. W jej składzie znajduje się dobrze przyswajalne, naturalne białko serwatkowe. Warto również zwrócić uwagę na smak tej odżywki. Przyjemny czekoladowy smak sprawia, że chętniej wzbogacamy posiłki o dodatkową dawkę składników odżywczych.

Odżywka białkowa przed czy po treningu?

Najlepszym rozwiązaniem jest spożywanie szybko przyswajanego białka serwatkowego zarówno przed, jak i po treningu. Zawarte w odżywce białkowej peptydy zwiększają przepływ krwi do mięśni. Dzięki temu są one lepiej odżywione i mogą sprawniej pracować. Natomiast po treningu, białka zawarte w odżywce pozytywnie wpływają na rozrost mięśni. Dodatkowo obniżają poziom hormonu stresu – kortyzolu. To z kolei sprzyja szybszej regeneracji. Regularne spożywanie odżywek białkowych można zatem przynieść nam wiele korzyści.

Odżywka białkowa Trec Whey 100 dostępna pod adresem: https://swiatsupli.pl/pl/odzywki-bialkowe/1246-2249-odzywka-bialkowa-trec-whey-100-2000g-shot-bcaa-high-speed-100ml-gratis.html